• +420 731 106 576

 • info.accelerator@accon.cz


Aplikátor katetru

 1. Nabídka

  Nabízíme záměr nově vzniklé nadace, která cílí především na inovativní a šetrnější zdravotnické prostředky. Tento záměr – elektronický aplikátor katetru – se specificky zaměřuje na kvadruplegiky, semi-kvadruplegiky a další pacienty po těžkém úrazu páteře. Nabízíme možnost vstupu do fundraisingového programu nadace.

  Připravený projekt a excellence

  Těžiště projektu spočívá v klíčovém produktu inovativního katetru na principu dvoupláště. Právě aby cílové skupiny kvadruplegiků mohli využít výhod tohoto katetru (šetrnost, menší bolestivost, nižší riziko infekčnosti…), je nutné vyvinout a otestovat elektronický katetr jako klíčovou doprovodnou pomůcku. Další 2 doprovodné produkty – diagnostický přístroj a model ústrojí mají podpořit rozšíření katetrů na trhu.

  Šetrnost katetrů zvýší kvalitu života cílové skupině a doprovodné produkty (aplikátor i diagnostický přístroj) přinese zlepšení ve formě osobního nastavení i lepší kontroly ze strany expertů – urologů. Projekt má tak kromě ekonomického i silný sociální aspekt. 

  Krátké představení firmy

  Předkladatelem projektu je český holding, který vznikl za účelem prodávat výsledky spolupráce autorů s výzkumným pracovištěm, zejména společného patentu na unikátní vybalování dvouplášťové konstrukce. Na základě tohoto patentu začaly vznikat jednotlivé aplikace – katetr, laparoport nebo rektální rourka a byly utvořeny také jednotlivé samostatné spin-offy.

Chcete vědět víc? Máte vlastní projekt?
Aplikátor katetru