• +420 731 106 576

  • info.accelerator@accon.cz

Praha 27. 3. 2019 –Společnost vedená zkušeným manažerem Drahomírem Mejzrem, seznámila zájemce s pěti projekty technologických inovací, které rozvíjela v uplynulém půlroce.

Mejzr: „Naše společnost se specializuje na nové technologie a obchodní záměry, které mají velký realizační potenciál. Plány našich klientů důsledně zkoumáme a společně nacházíme vhodná řešení na cestě k jejich cíli.“ Na tomto v pořadí již druhém Demo-day pro investory, byly představeny následující projekty:

  1. Laparoport

Současné pomůcky pro lékaře operatéry jsou často spojeny s rizikem poranění tkání nebo zanesení infekce z vnějšího prostředí, což přináší značné nepříjemnosti pacientům. Nový dvouplášťový model připravovaný v rámci našeho programu má tento problém efektivně vyřešit, a to i při zachování konkurenceschopné cenové hladiny.

  1. Rectal Tube

Tříměsíční kolika je problém, který se týká dle odhadů až 70 % novorozenců. V současné době je problém „bolavých bříšek“ v různých zemích řešen různými způsoby včetně tzv. rektální rourky. V rámci připravovaného projektu dojde k inovaci zavádění, která se stane šetrnější a bezpečnější.

  1. Technická skupina

Skupina stavebních expertů a společností založila sdružení za účelem poskytování komplexních služeb. Rozhodli se tak řešit neútěšný stav v oboru, kdy jsou často nuceni přebírat nepřipravené, či chybně připravené projekty. Jejich služby jsou nabízeny na webu technickaskupina.cz a mají ambici stát se první instancí, na kterou se zákazník obrátí se svým stavebním projektem.

  1. Aplikace z aktivního uhlíku

Inovativně využívá výzkumu z dob Studené války v podobě zpracování čistého koncentrátu aktivního uhlíku. Tato látka má značný potenciál komerčního využití, například jako instantní obklad k ošetření bodnutí hmyzem, požahání medúzou, nebo jako primární chirurgické krytí.

  1.  
  2.  
  1. Trh nápadů

Zavedený web pro podnikatelské záměry a nové nápady plánuje zásadní změnu své strategie. Její hlavní součástí je věnovat více pozornosti rozvoji záměrů a jejím autorům, aby tím byl zajištěn větší zájem u potenciálních investorů. Zároveň jsou plánovány akce zaměřené na propagaci mezi studenty.

Společnost ACCelerator bude nadále pokračovat ve spolupráci s nastartovanými projekty a již nyní započala Letní běh akceleračního programu 2019/2020. Projekty byly uvedeny na web bullseye.cz, kde jsou detailněji prezentovány. V případě zájmu o další informace se na nás neváhejte obrátit pro zaslání dalších informací.